Od 2006 r. jestem opiekunem założonego przeze mnie Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Variograf, które zostało utworzone w celu łowienia talentów naukowych i wspomagania ich rozwoju. Koło corocznie organizuje ogólnopolską konferencję naukową Talenty, która ma za zadanie wyławiać kolejne talenty- tym razem już z całej Polski.

Regularne spotkania koła odbywają się trakcie trwania roku akademickiego w czwartki o godz. 18.00 w auli UTW przy ul Dawida 1/3. W większości przypadków spotykamy się, żeby wsyłuchać prezentacji jednego z członków lub członkiń koła i przeprowadzić krótką naukową duskusję.

Koło naukowe przygotowuje studentów z techniki prezentacji (każdy ma możliwość skorzystania z moich konsultacji w tym zakresie zarówno przed jak i po prezentacji), pisania artykułów naukowych, organizacji konferencji naukowych.

Wyróżniający sie członkowie koła są zapraszani do kolegiów redakcyjnych czasopism: "Ogrody Nauk i Sztuk" oraz  "Journal of Education Culture and Society".

Variograf szczególnie solidnie przygotowuje do studiów doktoranckich. Variografowicze mają sposobność doświadczenia pracy naukowej już na studiach i najczęściej publikują swój pierwszy artykuł jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną, co jest jednym z kryteriów przyjęć. Członkowie Variografu komunikują się porzez swoją stronę na facebooku.

 

Poniżej fragment drugiej Debaty akademickiej zorganizowanej przez członków koła w maju 2013 r. na temat 'Uniwersytet kontra rynek pracy.